Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Dobra inwestycja

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

O ile instalując zwykły kominek, nastawieni jesteśmy na ogrzewanie tylko jednego pomieszczenia, to kominek wodny umożliwia kompleksowe dogrzanie kilku z nich, a w konsekwencji - całego domu. Technologia ta wykorzystuje system dystrybucji wody do grzejników lub popularnej „podłogówki“. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą dogrzać w ten sposób mniejsze domy, bo producenci oferują również paleniska wolnostojące z wymiennikami wodnymi. Mniejszy piec oznacza niższą cenę i niższe koszty zainstalowania.

Jeżeli wybudowanie klasycznej formy „wodnego“ kominka nie jest możliwe, rozwiązaniem okazuje się być wkład z listwy powietrznej, pochodzący z dostępnej oferty nieco bardziej obszernej, niż oferta wodna oraz uzupełnienie wymiennika wodnego w formie nasady. Niestety, taki zestaw jest nieco mniej wydajny, a ponadto bardziej kosztowny.

Woda dogrzewana w palenisku posiada ogromną zaletę - możliwość zmagazynowania ciepła. Wymaga to jednak zainstalowania takiego systemu w już docieplonym domu. Dopiero wtedy mogą pojawić się nadwyżki ciepła. Dodatkowo zmagazynowaną wodę zabezpiecza się w izolowanym zbiorniku buforowym o dużej pojemności. Najkorzystniejszą dystrybucję ciepła za pomocą wody umożliwia kominek z płaszczem wodnym. Rozprowadzenie wody do kaloryferów wiszących albo podłogowych nie stanowi już żadnego problemu. Konstrukcje z niewielkiego przekroju rur stanowią już w polskim budownictwie codzienność.

Coraz tańsza staje się także elektronika, służąca do sterowania tymi systemami, która także w przypadku kominków wodnych stała się już właściwie elementem standardowym. Jeśli zdarzy się, że z dowolnego powodu nie dorzucimy do paleniska drewna, „zawiadomiony"" zostanie o tym kocioł gazowy lub olejowy, który zacznie wówczas działać. Tylko ciągły brak dostawy prądu może wywołać jakieś problemy w pracy systemu dogrzewania.

Prawdą jest, że łączenie i wykorzystanie obu żywiołów, wody oraz, jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Rynek rośnie i z dnia na dzień pojawia się na nim coraz większa ilość wodnych wkładów, pieców na drewno oraz wszelkiego rodzaju części i nasad. Coraz lepiej prezentują się również kominki z płaszczem wodnym, które stają się coraz bardziej ekonomiczne i estetyczne.